×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Marka të falsifikuara”, konfiskohen veshmbathje në vlerë prej 13 mijë eurosh në Prizren

  Insajderi
  12 February 2024 - 19:05

  Janë konfiskuar 1 mijë e 160 artikuj tekstil (veshmbathje), të cilët e kapin vlerën e 13 mijë eurove në rajonin e Prizrenit.

  Kështu ka njoftuar Dogana duke thelsuar se këto mallra të drejtën e pronësisë duke qenë marka të falsifikuara.

  Këto mallra po ashtu shkelin të drejtën e pronësisë intelektuale duke qenë marka të falsifikuara. Tē gjitha mallrat jane konfiskuar derisa ndaj personave pergjegjes ēshte inicuar procedura kundēvajtese”, thuhet në njoftim.

  Njësitet e Doganës së Kosovës po vazhdojnë përpjekjet e tyre për të zbuluar dhe ndaluar veprimtarinë e paligjshme të kontrabandës dhe për të mbrojtur interesat e ligjshme të vendit tonë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark