×
 • Lajme
 • Insajderi

  “Me mikun tim Vedat Muriqi”, Vlora Çitaku sërish shpotitë Adriatik Kelmendin

  Insajderi
  11 September 2022 - 15:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një status i drejtorit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendi mjaftoi që ky i fundit të ishte në faqen e parë e gazetave satirike, dhe të shkonte viral me u ‘përqeshje” në rrjet.

  Në mesin e personave që shpotitën Kelmendin ishte edhe nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku.

  Çitaku, e cila përveç një komenti epik që kishte lënë sipër një fotografie të drejtorit të Klan Kosovës sot postoi një fotografi me futbollistin prizrenas të Mallorcas, Vedat Muriqin, me ç’rast edhe shkroi: Me Mikun tim, Vedat Muriqi.

  Në postimin e ish-ambasadores vihet re edhe komenti i deputetes nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu, e cila e ka etiketuar gazetarin, Adriatik Kelmendi.

  “Adriatik Kelmendi, a je andej” – shkroi ajo.

  Kujtojmë se, “Mikut tim, Mbretit Charles, i uroj ditë të qeta mbretërore”, ishte postimi i Kelmendit shkruar pas vdekjes së mbretëreshës Elizabeth II, e cila ia la fronin djalit të saj Charles.

  Teksa, “M’ka pase tregu njehere qysh jeni kacafyte ne bazen“, ishte komenti shpotitës i Çitakut në postimin e Klemendit.

  “s’dike me notu, biri”, ishte komenti kthyes i gazetarit Kelmendi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark