×
 • Sport
 • Sport

  Mediumit të njohur serb i dhemb shumë fitorja e Ballkanit kundër Dinamo Zagreb

  Insajderi
  05 October 2023 - 22:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Mediumi serb “B92” ka vajtuar humbjen e Dinamos së Zagrebit në Prishtinë, me titull: “Kolapsi i Dinamos në Prishtinë”! 

  Futbollistët e Dinamo Zagrebit janë mposhtur si mysafirë nga Ballkani në Prishtinë me rezultat 2:0, në xhiron e dytë të Grupit C të Ligës së Konferencës.

  “Golat me vlerë të një fitoreje të madhe për vendasit u shënuan nga Almir Kryeziu në minutën e 44-të dhe Walid Hamidi në minutën e 83-të të lojës.

  Të kaltrit ishhin favoritët para këtij dueli, por jo qartë, gjë që u pa edhe në fushë, ku lojtarët e Ballkanit arritën t’i bëjnë ballë

  Goli i parë konfirmohej nga teknologjia VAR dhe shënuesi Kryeziu goditi mirë këndin e portës.

  Ballkani dyfishoi avantazhin dhe siguroi fitoren me anë të Hamidit, i cili shënoi gol pas një depërtimi të vetëm.

  Ballkani tashmë është barazuar me Dinamon në renditje, Plzeni është i pari me gjashtë pikë, ndërsa Astana është e fundit pa pikë”, shkruan media serbe.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark