×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Mirena për mungesën e pasaportave: Nuk është problem letra por tenderi, VV po krijon bizneset e veta

  Insajderi
  08 January 2023 - 22:48

  Gazetari dhe analisti, Ilir Mirena, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar rreth problemit të mungesës së materialeve prodhuese të pasaportave, me të cilën shteti i Kosovës po përballet tash e një kohë të gjatë.

  Mirena mendon se këtu nuk është problemi i mungesës së materialeve, mirëpo sipas tij problemi qëndron tek tenderi. Sipas tij, partia në pushtet po e krijon një strukturë të re të bizneseve.

  “Pasaportat nuk prodhohen me naj material qe s’gjindet ne planetin tone. Leter hesapi, veç pak me specifika te tjera. Problem eshte tek tenderi.

  Partia ne pushtet, VV’ja, qysh eshte duke i kap institucionet me militante e familjare te vet, po ashtu eshte edhe ne perpjekje me kriju strukturen e re te bizneseve te veta ose te afert me regjimin e ri. Keto biznese te pas 14 shkurtit 2021 do t‘i shperbleje me tendere publike, e keto pastaj pritet t’ja kthejne te mirat nenes parti…”, ka shkruar Mirena.

  Sipas tij, nuk është problem mungesa e letrës por e kompanisë, që sipas Mirenës duhet “t’i plotësoj kriteret ideologjike të Qeverisë Kurti”.

  “Ama, me dhjetera mijera aplikacione te kosovareve neper ambasada ne pritje per me e leshu Kosoven, s’kane me ju vyjt as bizneset qe po i krijoni. S’do te keni per kend me prodhu pasaporta te reja. Krejt dhe drejt, deri t’plandoset pakthyeshem ky vend…”,ka shkruar Mirena.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark