×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Mungon deputetja, shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe deputetëve tjerë të VV-së

  Insajderi
  01 March 2024 - 09:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Seanca gjyqësore ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, është shtyrë me arsyetimin se mungoi e akuzuara, Drita Millaku.

  Në seancën e sotme, prezentë përpos Sveçlës ishin edhe Fitore Pacolli dhe Salih Zyba.  

  Ata akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

  Seanca e radhës është caktuar më 26 mars nga ora 10:00.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark