×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Në Vjenë hapet ekspozita “Mirë se vini në tavolinë” e Artan Korenicës

  Insajderi
  30 May 2023 - 22:23

  Ekspozita “Mirë se vini në tavolinë” e artistit Artan Korenica, për herë të parë udhëton jashtë Kosovës. Për disa ditë me radhë do të shfaqet në Vjenë.

  Kjo ekspozitë sjell pranë jush historinë e nënës Ferdonije Qerkezi, e cila, sikurse edhe familjarë të tjerë të panumërt në Kosovë, pas gati një çerek shekulli akoma pret të dijë për fatin e katër fëmijëve dhe burrit të saj, të cilët u rrëmbyen me dhunë nga regjimi serb gjatë luftës së fundit në Kosovë.

  E hapur:

  03/06/23 10:00 – 18:00

  04/06/23 10:00 – 18:00

  05/06/23 10:00 – 21:00

  06/06/23 10:00 – 21:00

  07/06/23 10:00 – 18:00

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kulturë
  29 September 2023
  Kulturë
  29 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark