×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Ngritet aktakuzë ndaj Donika Gërvallës

  Insajderi
  29 May 2023 - 10:59

  Prokuroria Themelore në Prishtinë i ka ngritur aktakuzë ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

  Aktakuza është ngritur për veprën penale “Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër materiale ose i detyrimeve financiare”.

  Për Insajderin lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënsia e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj.

  “Ju njoftojmë se Prokurori i Shtetit, më 31.01.2023, ka ngritur aktakuzë ndaj D.G., për shkak të veprës penale “Mos raportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër materiale ose i detyrimeve financiare”, sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës, si dhe të njëjtën e ka proceduar në Gjykatë për trajtim të mëtejmë”, ka thënë ajo.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark