×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Osmani: Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore

  Insajderi
  28 February 2024 - 21:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Në samitin “Ukraina-Evropa Juglindore”, përveq Zelenskyt, morën pjesë edhe liderë të tjerë të shteteve të rajonit. Mes tyre ishte edhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

  Në një postim në platformën Facebook, Osmani më vonë theksoi se Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore.

  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës. Është fitore kundër atyre që kërkojnë të destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të ringjallin mentalitetin e dhunës dhe shkatërrimit. Është fitore për liri! Për këtë arsye, Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore”, tha Osmani në këtë postim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark