×

Pas humbjes, yjet e Cityt përplasen dhunshëm me stolin e “Topçinjve”…

09 October 2023 - 15:33
    Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Manchester City humbi 1-0 ndaj Arsenalit, pas një goli të vonuar nga Gabriel Martinelli në minutën e 86-të.

Mediat në Angli pretendojnë se pas fishkëllimës së fundit të ndeshjes, Haaland dhe Walker janë përfshirë në një sherr me një pjesë të stafit teknik të Arsenalit, teksa ishin nisur drejt tunelit që të çon në dhomat e zhveshjes.

Pamjet tregojnë diskutime të nxehta midis norvegjezit dhe trajnerit të golfit të londinezëve, Nicolas Jover, i cili më parë ka punuar për Cityn. Incidenti thuhet se ka ndodhur pranë tunelit dhe Walker ka ndërhyrë për të qetësuar shpirtrat mes kolegut të tij dhe Joverit.

Erling Haaland u përpoq të shkëlqejë gjatë ndeshjes në Premier League me skuadrën e “Topçinjve” të Londrës veriore. Mbrojtësi i Arsenalit, William Saliba e mbajti sulmuesin e Cityt në kontroll me një përfundim të shkëlqyer. Në fakt, norvegjezi nuk regjistroi asnjë goditje të vetme në portë apo pranë saj gjatë gjithë ndeshjes, sipas “TheSun”.