×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  Pas shkarkimit në Preshevë, pjesë e ndonjë partie politike? – deklarohet Shqiprim Arifi

  Insajderi
  24 April 2024 - 09:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shqiprim Arifi është shkarkuar ditë më parë nga pozita e kryetarit të Luginës së Preshevës.

  Në intervistë për Insajderin, Arifi ka treguar se kush qëndron prapa shkarkimit të tij. Nuk e ka akuzuar vetëm Serbinë.

  Gjatë bisedës, ai është pyetur nëse do të jetë aktiv në politikë.

  “Unë kam hy në politikë jo pse dua të bëjë karrierë, kam hy në politikë thjeshtë për me shërby . Unë shërbimin tem e kam kry në politikë, për mua poltika është vetëm mjet. Unë nuk jetojë prej politike, unë jetën e kam komplet ndryshe. E kam përdorë politikën për me sjell të mira…”, tha ai në Insajderi.

  “…Dhe unë po e mbylli me këtë sepse unë e kam thënë me fillim, ia kam kufizuar vetvetes me dy mandate – unë jam vetëm në fund të mandatit të dytë të timin e kështu që në këtë drejtim unë nuk do të jem pjesë aktive e politikës mirëpo lufta jem kundër Serbisë do të vazhdojë, dhe me këtë shkarkim edhe njëherë më shumë të luftojë kundër Serbisë në nivele tjera”, u shpreh ai mes tjerash.

  Për më tepër ndiqeni pjesë nga intervista:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark