×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajçak përfundon takimet e ndara me Bislimin dhe Petkoviqin

  Insajderi
  16 November 2023 - 13:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në Bruksel ka përfunduar takimi bilateral ndërmjet delegacionit të Prishtinës dhe Beogradit të udhëhequr nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi si dhe nga drejtori i Zyrës për Kosovë në qeverinë serbe, Petar Petkoviq.

  Fillimisht palët u takuan ndaras me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, raporton Insajderi.

  Takimi zgjati më shumë se dy orë dhe tema kryesore ishte hartimi i draft-statutit të Asociacionit.

  Paralelisht u mbajtën takime të veçanta të ekspertëve ku u diskutua për personat e pagjetur dhe energjinë. /Insajderi.org

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark