19:14 - 22 Korrik 2021

Gjatë një tubimi elektoral të mbajtur në lagjen “Vranjevc” nga kandidati për kryetar i Prishtinës nga radhët e LDK-së, Perparim Rama, ka ndodhur një incident.

Persona të panjohur, që besohet se janë përkrahës të Lëvizjes Vetëvendosje kanë gjuajtur me vezë në drejtim të tij.

Kujtojmë që gjuajta me vezë është përdorur edhe në të kaluaren nga aktivistët e Vetëvendosjes, ku kishin sulmuar ish ministrin Hajredin Kuçin dhe Petrit Selimin.

Policia e Kosovës ende nuk ka dhënë detaje lidhur me rastin.