×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Përleshje në shkollë të mesme në Kaliforni – Të paktën dy nxënës të plagosur

  Insajderi
  01 November 2023 - 22:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Të paktën dy nxënës janë therur me thikë në shkollën e mesme Van Nuys në Los Anxhelos.

  Sipas mediave të huaja, sulmi ndodhi pas një sherri dhe një i dyshuar është në arrati teksa shkolla mbetet e mbyllur.

  Siç thuhet më tej, policia iu përgjigj sulmit me thikë rreth orës 11 të mëngjesit të së mërkurës – sipas kohës lokale.

  Sipas policisë, një djalë 16-vjeçar ndodhet në gjendje kritike për jetën pasi u godit me thikë.

  Gjithashtu një 15-vjeçar u godit me thikë dhe u dërgua në spital dhe është në gjendje stabile.

  Të paktën një i mitur u arrestua në vendngjarje, ka thënë një burim policor për Los Angeles Times.

  Megjithatë, një i dyshuar mbetet i lirë.

  Goditja me thikë ndodhi pasi një përleshje mes 11 studentëve shpërtheu në zonën e katërt të kampusit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark