×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Po transportonin ilegalisht drunjë në Ferizaj, konfiskohen 11 automjete

  Insajderi
  02 November 2023 - 14:46

  Policia sot ka marrë një aksion në rajonin e Ferizajt ku janë ndaluar 11 automjete për transportonte ilegal të drunjëve.

  Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës janë konfiskuar 11 automjetet për dokumentacion të parregullt si dhe edhe sasia e drunjëve.

  “Policia i ka marrë veprimet e nevojshme, ka konfiskuar 11 automjetet për dokumentacion të parregullt, ndërsa ka njoftuar edhe zyrtarët a Agjencionit të Pyjeve, të cilët kanë dalë në vendin e ngajrjes dhe kanë shqiptuar fletëparaqitje ndaj personave për transport ilegal, ndërsa janë konfiskuar edhe sasia e drunjtëve”, thuhet në njoftim.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark