×
 • Lajme
 • Insajderi

  Rama: Hashim Thaçi u arrestua në zyrë si President, sot ndodhet në burg shkaku i një lajmi të rremë

  Insajderi
  12 October 2022 - 16:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke vazhduar fjalën e tij në Këshill të Evropës  nga ku edhe po rendit argumentet kundërshtuese dhe demantuese për librin e Carla Del Ponte dhe raportit të Dick Martyt me pretendime për krime lufte.

  Ai tha se Hashim Thaçi u arrestua si president i Kosovës

  “Dhomat e Specializuara arrestuan presidentin Hashim Thaçi. Vini në lëvizje imagjinatën dhe imagjioni kryeministrin ose presidentin tuaj që merret nga zyra e tij dhe vihet nën arrest pa asnjë aktakuzë zyrtare.

  Joe Bideni e quante George Washingtoni i Kosovës.

  Presidenti Thaçi u largua me dinjitet nga zyra. E vendosi veten në dispozicion të drejtësisë sepse në fund të fundit për drejtësinë e kish vënë jetën në rrezik. Është ende atje në Hagë një Jozef K. i gjallë, krijuar nga një lajm i rremë, që u përhap si mortajë dhe ndikoi politikën e institucionet ndërkombëtare”, tha Rama në Strasburg.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark