×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Reagon Doarsa Kica-Xhelili pas ndaljes së punimeve në rrugën A

  Insajderi
  20 October 2023 - 20:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica-Xhelili ka pyetur pushtetin e Vetëvendosjes nëse kjo që po ndodh me Rrugën A është drejtësia që kanë dashur, duke shtuar se motra e deputetes Firtore Pacolli ka vendosur masë të përkohshme për të ndalur punimet.

  Kica-Xhelili tutje ka thënë se nuk e praktikon që të lëshohet në diskutime për raste aktive në gjykata, por thotë se ky vendim i Gjykatës Komerciale për bllokimin e Rrugës A është tjetër dimension.

  Kica-Xhelili thotë se është e frikshme, e tmerrshme dhe e pafalshme që një vendim i tillë të kalohet pa u dënuar nga qytetarët e Kosovës dhe nga çdo qytetar i Prishtinës.

  Reagimi i plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark