×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shoferi përplas 17 këmbësorë me makinë në Poloni

  Insajderi
  01 March 2024 - 23:50
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Në qendër të Szczecinit në Poloni, një shofer ka përplasur me veturë një grup këmbësorësh dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.

  “Një veturë me shpejtësi goditi një grup njerëzish që kalonin vendkalimin e këmbësorëve”, ka thënë Tomasz Kubiak, përfaqësues i Shërbimit Shtetëror të Zjarrfikësve Szczecin, për TVN24 polake.

  Nga aksidenti janë lënduar 17 persona, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje kritike për jetën. Autori është larguar nga vendi i ngjarjes, por pas disa kohësh është arrestuar, sipas TVN23.

  Është konfirmuar se është një 33-vjeçar. Kubiak shtoi se i dyshuari goditi katër vetura të tjera ndërsa po largohej nga vendi i ngjarjes.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark