×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shpërthim në rafinerinë e naftës në Rusi, vdesin dy persona

  Insajderi
  15 December 2022 - 09:21

  Dy persona humbën jetën dhe pesë tjerë u lënduan, ku disa prej tyre u hospitalizuan tha Igor Kobzev, guvernator i rajonit Irkutsk.

  Zjarri shpërtheu në rafinerinë e naftës në qytetin Angarsk, rreth orës 6 të mëngjesit, transmeton Telegrafi.

  Dy persona humbën jetën dhe pesë tjerë u lënduan, ku disa prej tyre u hospitalizuan tha Igor Kobzev, guvernator i rajonit Irkutsk.

  Duke u thirrur në deklaratat e ekipeve emergjente, guvernatori tha se katastrofës i parapriu rrjedhja e gazit.

  Në anën tjetër, autoritet e sigurisë kanë filluar hetimet, me qëllim që të përcaktohet nëse ka pasur shkelje të masave standarde të sigurisë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark