×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Siguria në shkolla”, shtohet prania e policëve nëpër shkolla për parandalimin “e çdo akti të mundshëm kriminal”

  Insajderi
  01 September 2023 - 08:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia në rajonin e Gjilanit ka vendosur që ta shtojë praninë e zyrtarëve policorë në shkolla dhe përreth ambienteve të tyre me qëllim zhvillimin normal të procesit mësimor në shkolla dhe sigurinë në trafik afër shkollave.

  Policia e ka emëruar këtë plan “Siguria në shkolla”.

  “Me këtë rast është planifikuar që në të gjitha shkollat dhe përreth ambienteve të tyre të ketë prezencë të shtuar të policisë me qëllim parandalimin e çdo akti të mundshëm kriminal”, thuhet në njoftim.

  Po ashtu janë përcaktuar masa për implementim të projekteve dhe fushatave vetëdijësuese me qëllim të parandalimit të dukurive negative dhe rritjes së nivelit të sigurisë në ambientet shkollore.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark