×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Fillon takimi i Vuçiqit me Borrellin e Lajçakun

  Insajderi
  14 September 2023 - 09:58

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka filluar takimin në Bruksel me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, si dhe me emisarin Miroslav Lajçak, raporton mediumi serb “N1”.

  Takimi mes tyre filloi nga ora 09:00, ndërsa pas tij pritet që ndërmjetësit europianë të takohen edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

  Në orën 11 është planifikuar një takim i përbashkët në kuadër të dialogut.

  Ndërkaq, Borrell do të mbajë konferencë për media pas takimeve. 

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Shqipëri/Rajon
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark