×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

  Insajderi
  03 April 2024 - 14:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 4.7 mangnitudë, ka goditur sot rreth orës 12:40 Malin e Zi, por edhe Bosnjën e Hercegovinën.

  Epiqendra e tërmetit ishte 31 kilometra nga Nikshiqi, në një thellësi prej tri kilometrash.

  “Është dridhur shumë, ka zgjatur dhjetëra sekonda. Ishte më i fuqishëm sesa tërmeti i të hënë”, ishin disa nga komentet në ueb-faqen e EMSC-së.

  Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar.

  Ndërkaq një ditë më parë u regjistrua një tërmet tjetër në po të njëjtin rajon, por që kishte fuqi më të vogël shkatërruese, pra prej 4.4 magnitudë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark