×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tesla fton pronarët e 321 mijë veturave t’i dërgojnë për servisim, për shkak të problemeve me dritat e pasme

  Insajderi
  23 November 2022 - 08:17

  Prodhuesi amerikan i vetura elektrike Tesla, i ka bërë thirrje pronarëve të 321 mijë vetura të tilla që janë në SHBA, t’i dërgojnë për servisim, për shkak të një problemi të shfaqur në dritat e pasme, raporton Reuters.

  Kompania me seli në Teksas, ka njoftuar se kjo tërheqje e përkohshme nga trafiku përfshin veturat Model 3 dhe Model Y, transmeton Telegrafi.

  Nga Tesla kanë bërë të ditur se azhurnimi duhet bërë, për të shmangur problemin me dritat e pasme.

  Kjo nuk është hera e parë që veturat elektrike nga Tesla tërhiqen përkohësisht nga tregu, për shkak të defekteve të ndryshme që janë shfaqur.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark