×
  • Sport
  • Sport

Torino fiton kundër Genoas – Vojvoda inkuadrohet nga stoli dhe zhvillon një ndeshje solide, me këtë notë vlerësohet parqitja e tij

Insajderi
    22 October 2021 - 21:30
    Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

Mërgim Vojvoda është paraqitur në fitoren e Torinos ndaj Genoas me rezultatin 3-2.

Mbrojtësi kosovar zhvilloi 31 minutat e fundit të takimit, derisa në këtë ndeshje ka pasur katër ndërhyrje të pastëra dhe një përqindje prej 71% në pasimet kyçe, teksa ka rrezikuar një herë portën e kundërshtarit, ndërsa kjo paraqitje është vlerësuar me notë 6.6.

Ndërkaq në këtë ndeshje nuk ka pasur minuta për portierin e Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha.

Me këtë fitore Torino ngritet në vendin e dhjetë me 11 pikë, teksa Genoa mbetet në pozitën e 19-të me vetëm gjashtë pikë.