21:30 - 22 Tetor 2021

Mërgim Vojvoda është paraqitur në fitoren e Torinos ndaj Genoas me rezultatin 3-2.

Mbrojtësi kosovar zhvilloi 31 minutat e fundit të takimit, derisa në këtë ndeshje ka pasur katër ndërhyrje të pastëra dhe një përqindje prej 71% në pasimet kyçe, teksa ka rrezikuar një herë portën e kundërshtarit, ndërsa kjo paraqitje është vlerësuar me notë 6.6.

Ndërkaq në këtë ndeshje nuk ka pasur minuta për portierin e Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha.

Me këtë fitore Torino ngritet në vendin e dhjetë me 11 pikë, teksa Genoa mbetet në pozitën e 19-të me vetëm gjashtë pikë.