×
 • Sport
 • Sport

  Trajneri i Dortmundit Tuchel kritikon Adnan Januzaj-n

  Insajderi
  04 February 2016 - 16:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Adnan Januzaj nuk arriti të lë përshtypje të mirë në Bundeligë sepse nuk e përjetoi mirë largimin nga Manchester United.  Kështu thotë trajneri i Borussia Dortmund, Tomas Tuschel, që për disa muaj e kishte nën urdhra talentin kosovar me nënshtetësi belge

  Januzaj bëri vetëm gjashtë paraqitje si zëvendësues dhe tre të tjera si startues me Dormundin, para se ekipi i njohur gjerman ta ndërpriste huazimin e tij në gjysmë të sezonit, raporton Sky Sport.

  Tomas Tuchel i cili e morri drejtimin e ‘bletëve’ në verë të këtij viti pas largimit të Jurgen Kloppit, nuk ishte i kënaqur me përkushtimin e Januzaj-t gjatë kohës së tij në Dortmund.

  “Ai nuk u lidh tërësisht me skuadrën. Ai krahasonte çdo gjë me kohën e tij te Manchesteri,” tregon trajneri Tuchel, shkruan Insajderi

  Futbollisti me origjinë shqiptare është rikthyer nën urdhrat e Van Gaal në United, dhe ka bërë vetëm një paraqitje, atë në humbjen 0-1 ndaj Southamptonit në ‘Old Trafford’./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark