×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Turqia nuk gjen qetësi, përsëri lëkundet nga tërmeti

  Insajderi
  07 March 2023 - 12:04
  Termet
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një tërmet tjetër ka ndodhur 36 km larg Kahramanmaras.

  Sipas informacioneve në faqen e Qendrës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.5 ballë, epiqendra e të cilit ka qenë provinca e Kahramanmaras.

  Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 1 kilometra, ndërsa nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

  Një muaj nga tërmetet shkatërruese në Turqi e Siri, gati 46 mijë të vdekur vetëm në anën turke të kufirit e 6 mijë në krahun tjetër dhe mbi 13 mijë pas-lëkundje, njerëzit në zonat më të prekura ende jetojnë në frikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark