×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Udhëzona, o Zot”, Halil Kastrati reagon për rastin që tronditi Kosovën

  Insajderi
  30 November 2022 - 23:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Humanisti Halil Kastrati ka reaguar për vrasjen që tronditi Kosovën ku dyshohet se ish-burri ka vrarë ish-gruan e tij shtatzënë.

  Kastrati ka reaguar nëpërmjet rrjetit social “Instagram”.

  “Udhëzona, o Zot. E paimagjinueshme”, ka shkruar Kastrati.

  “Në vendin ku nis jeta, nënës shtatzënë ju mor jeta. Kush vret një njeri është sikur ta ketë vrarë mbarë njerëzimin”, theksohet në reagimin e Kastratit.

  Një grua ka mbetur e vdekur në oborrin e QKUK’së, para repartit te Gjinekologjisë. Dyshohet se është vrarë nga ish- burri i saj. Raportohet se gruaja ishte shtatzënë.

  Policia ka konifrmuar rastin sipas tyre viktima është 35-vjeçe. Burime brenda Gjinekologjisë i kane treguar Insajderit se e ndjera ishte e shtrirë në këtë repart.

  Ajo iu kishte thënë infermierëve se po dilte deri te kioskat në oborrin e QKUK’së kishte dalur për të blerë disa gjëra ushqimore.

  Pasi kishte kryer blerjet, ajo ishte ulur për të pushuar pak tek ulëset në oborrin e Gjinekologjisë.

  Aty ishte shfaqur ish-bashkëshorti i saj, i cili e vrau me armë zjarri.

  Burimet e Insajderit tregojnë se ndaj viktimës janë shkrepur disa plumba.

  Pas aktit makabër, ish-bashkëshorti i saj është arratisur.

  Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen  e viktimës të moshës 35 vjeçe.

  Lexo edhe...
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  18 May 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark