×
 • Showbiz
 • Show

  Vdes vajza e aktorit turk, u gjet nën rrënoja 6 ditë pas tërmetit

  Insajderi
  11 February 2023 - 19:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Artisti i teatrit dhe kinemasë Orhan Aydın njoftoi se vajza e tij Eylem Aydın dhe ish-bashkëshortja e tij Elif Torun Öneren ishin nën rrënojat në Hatay dhe kërkoi ndihmë.

  Ndërsa ish-bashkëshortja e Aydin mbijetoi, trupi i pajetë i vajzës së tij, Eylem u gjet 6 ditë pas tërmetit, shkruan mediat turke.

  Orhan Aydın fillimisht njoftoi se nuk mund të kontaktonte vajzën e tij nga llogaria e tij në rrjetet sociale.

  “Po mundohemi të arrijmë vajzën time. Ka një masë të madhe betoni sipër dhe poshtë rrënojave. Nuk kam më forcë të duroj, zemra më qan. Duart e mia po dridhen.. Dhimbja dhe pikëllimi im janë të papërshkrueshme. Hajde e dashur…… Rezisto…” tha ai.

  Megjithatë, një lajm i keq erdhi. Në ditën e 6-të të tërmetit u gjet trupi i pajetë i Eylem Aydin.

  Kryetari i Bashkisë së Maltepesë së Stambollit Ali Kılıç tha: “Nuk mund t’i jepnim një lajm të mirë Orhan Aydin. Më vjen shumë keq. Pas 36 orësh punë të pandërprerë, vajza e tij e çmuar Eylem Şafak Aydın u nxor nga rrënojat. Ngushëllimet tona.”

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark