×
 • Lajme
 • Botë
 • Insajderi / Ballina 5

  VIDEO/ Snajperisti ukrainas godet dy rusë me një të shtënë

  Insajderi
  18 November 2022 - 10:22

  Forcat special ukrainase kanë publikuar pamje të jashtëzakonshme që pretendojnë se tregojnë një snajperist duke goditur dy trupa ruse me një goditje të vetme.

  Forcat e Operacioneve Speciale të Ukrainës pohuan se tre rusë u vranë dhe dy u plagosën në konflikt. Ai ka qëlluar nga një distancë prej 1219 metrash. Videoja mendohet të jetë nga Regjimenti i 3-të i Qëllimeve Speciale të Forcave Operacionale të Ukrainës. Ata patrullonin në rajonin e Donetskit.

  Ushtria ukrainase nuk dha detaje të mëtejshme në lidhje me vrasjen me snajper, siç është arma ose municioni i përdorur.

  Ushtria e Ukrainës është bërë e njohur për përdorimin e snajperëve gjatë luftës. Ata gjithashtu posedojnë disa gjuajtës të mprehtë në radhët e tyre që përdorin një nga armët e zjarrit më të fuqishme snajper, Snipex Alligator.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark