×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Vrasësi i 14 vjeçares ishte në Beograd

  Insajderi
  04 December 2023 - 10:53

  Ljupço Palevski Palco është organizatori kryesor i dy kidnapimeve dhe vrasjeve në Maqedoninë e Veriut, dhe sipas informacioneve të para të MPB-së, ai është edhe vrasësi i Vanja G. Këtë e ka theksuar ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

  Sipas fjalëve të tij, Palço ka shkuar nga Maqedonia në Beograd, pastaj në Bullgari. Ai dyshohet se u largua nga Maqedonia e Veriut më 30 nëntor.

  “Organizatori dhe ekzekutori kryesor që sipas provave të deritanishme ka vrarë me armë një të mitur më 27 nëntor rreth orës 10, i frikësuar nga provat që mund të gjente policia, është larguar nga vendi dhe ne jemi në kërkim të tij. “, tha Spasovski.

  Kryeprokurori i Shkupit, Gavril Bubevski, tha se pas hapjes së hetimeve do të lëshohet fletarrest ndërkombëtar.

  “Në këtë moment jemi në linjë pa asnjë rezervë, autorët e këtij krimi duhet të dalin para drejtësisë dhe të dënohen për atë që kanë bërë”, theksoi Bubevski.

  Sipas tij, dy të dyshuarit kanë dëshmuar se informacionin për lëvizjet e vajzës e kanë mësuar nga Palçi, i cili i ka marrë nga babai i saj.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark