19:28 - 28 Nëntor 2022

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë.

Një 13-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga kati i pestë në një pallat në Ban-Saint-Martin Moselle, Francë.

Mediet franceze shkruajnë se ngjarja tragjike ka ndodhur ditën e shtunën 26 nëntor.

Rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja mbeten ende të paqarta.

Sakaq mësohet se viktima ishte fëmija i madh i familjes dhe se ka qenë një prej censeve më të dalluar të shkollës