×
 • Lajme
 • Lajme

  Blushi: Jemi e vetmja parti në Europë që na kërkohet pastrimi nga kriminelët

  Insajderi
  09 February 2016 - 08:54

  Ben Blushi i është drejtuar mbledhjes së grupit parlamentar me një dokumentet me shkeljet statuore në Partinë Socialiste.

  Duke folur për mediat pas mbledhjes së grupit ai tha se “ajo ç’ka po ndodh brenda PS-së nuk është debat i brendshëm, nuk i takon vetëm anëtarësisë së partisë. Më pas ngriti disa pyetje: “A mund të jetë Shqipëria një vend demokratik kur partitë nuk bëjnë zgjedhje? A mund të ketë drejtësi, institucione të pavarura nëse partitë nuk janë të hapura, cenojnë të drejtat?” u shpreh Blushi.

  Më tej ai vijoi: “Jemi e vetmja parti në Europë që na është kërkuar të shkëputemi nga krimi”. “Partitë tona duhet të çlirohen nga kapja dhe diktakti”, vijoi ai.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark