×
 • Lajme
 • Lajme

  Dëshmia që Frashër Krasniqi po e braktisë PSD-në dhe politikën

  Insajderi
  22 December 2018 - 14:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Deputeti Frashër Krasniqi siç duket është larguar nga grupi Parlamentar i Partisë Social Demokrate. Kjo është konfirmuar nga një bisedë që është zhvilluar mes Darnad Molliqajt dhe Krasniqit gjatë seancës së djeshme të Kuvendit, ku u votua buxheti për vitin 2019.

  Molliqaj e pyet deputetin Frashër Krasniqin, pse është larguar nga grupi i PSD-së.

  “Unë kam dal se s’jam t’u deshtë ma me u merr me politikë, përveç kur muj me iu ndihmu diçka pa u përfshi fort si shok “, ka shkruar Frashër Krasniqi. E derisa Molliqaj e pyet për dikë tjetër, Krasniqi ia kthen se nuk e di nëse është larguar, duke i rekomanduar që ta pyet drejtpërdrejt atë.

  Krasniqi vazhdon sërish të shkruaj.

  “Veç kaja n….qysh kemi ditë me i largu do njerëz që megjithatë kanë pas vullnet, entuziazëm e besim e kemi mujt me llogarit në ta tepër shumë…. është dëm edhe për parti tek e fundit se nuk është që keni bërë najsen. Se kam personale me ty, e di që je mundu me na ndihmu tepër “, ka shkruar ai.

  Biseda në telefon e Pal Lekajt dhe Bilall Sherifit me Dardan Molliqajn

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark