×
 • Insajderi Video
 • Fokus 1

  Dështon investimi 5 milionësh në Kijevë

  Insajderi
  25 April 2024 - 10:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në fshatin Stapanicë të Kijevës, në vitin 2022 është hapur një kompani e tekstilit, e cila tashmë ka mbyllur dyert. Investitori nga Shqipëria për synim kishte punësimin e 200 grave amvise.

  Vetëm një vit nga hapja, investimi 5 milionësh ka dështuar e pronari dhe investitori fajsojnë Komunën e Malishevës dhe devijimin e rrugës. Deri ditën kur është mbyllur kompania, kanë qenë të punësuara 60 gra të fshatrave përreth.

  Brenda objektit gjinden ende mjete të punës, më saktësisht rreth 800 mijë euro investim janë të mbyllura brenda.

  Për më shume, shikoni videon e plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark