×
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  “Falë kësaj, sot jetoj…”, vushtrriasi që e ruan veturën nga Rusia dhe e mbulon me flamuj të SHBA’së

  Insajderi
  07 June 2024 - 21:02
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Vetura e tipit “Moskvich” me origjinë nga Rusia por sipër i është vënë flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Edhe për këtë ka një arsye Bedri Sadiku nga qyteti i Vushtrrisë i cili me shumë dashuri po e ruan veturën të cilës thotë gjithmonë, ia pa ‘hajrin.

  Sadiku në rrëfim për Insajderin ka treguar se si përfundoi kjo veturë në duart e tij, dhe për punën që bëri me të.

  Thotë se u ndihmoi shumë njerëzve që të dalin drejt Evropës.

  Rreziku ishte i pranishëm gjithmonë, por dëshira për t’i ndihmuar familjes e bënte që ta vazhdonte punën pa u ndalur.

  Sot ai “Moskvichin” e tij e ruan si sytë e ballit e ka vendosur në katër metra lartësi, në fshatin Hogosht.

  Pse e ka bërë këtë, ndiqeni rrëfimin e tij:

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insajderi Video
  22 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark