×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Fillon protesta në Shtërpcë, prezent edhe udhëheqësit e Listës Serbe

  Insajderi
  08 January 2023 - 12:22

  Qytetarë të shumtë janë mbledhur sot në komunën e Shtërpcës për të protestuar lidhur me rastin e plagosjes së dy të rinjve të nacionalitetit serb, që ndodhi të premten më 6 janar 2023.

  Prezent në këtë protestë janë parë edhe udhëheqësit e Listës Serbe.

  Për të mbajtur rendin, prezent janë edhe zyrtarët policor nga Policia e Kosovës, e gjithashtu janë parë edhe trupa të KFOR-it.

  Për shkak të kësaj proteste, Policia e Kosovës ka njoftuar se rruga Shtërpcë-Prevallë do të mbyllet përkohësisht për qarkullim.

  Të lënduar nga incidenti i 6 janarit mbetën një 11-vjeçar dhe një 21-vjeçar, përderisa i dyshuari në këtë rast është një ushtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

  Ndaj të njëjtit, Prokuroria Themelore në Ferizaj ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimi.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark