×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Fishekë, karikator, substanca narkotike”, policia konfiskon një mori gjërash ilegale nga një qytetar

  Insajderi
  04 November 2022 - 14:10

  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen të dy veprave penale.

  Në fshatin Grejkoc të Suharekës policia ka identifikuar një veturë e dyshuar me targa vendore me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar me iniciale L. R., i cili përkundër rezistencës së shfaqur kundrejt zyrtarëve policorë është arrestuar.

  Policia njofton se, atij i është gjetur një sasi e substancës së dyshuar narkotike të llojit kokainë dhe një karikator i pistoletës. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit përmes të cilit është marrë urdhri verbal nga gjyqtari i procedurës paraprake për bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse pronë e të dyshuarit të lartcekur.

  Gjatë bastisjes së realizuar, përfshirë këtu edhe kontrollin e kryer në vendngjarje, janë gjetur dhe janë sekuestruar dëshmitë si në vijim:

  • tre (3) fishekë kalibër i panjohur;

  • dy (2) peshore digjitale;

  • një (1) kovë plastike me substancë të dyshuar për narkotikë heroinë pesha 1403.96 gramë;

  • dy (2) aparate për vakumim;

  • një (1) rolle najloni për mbështjellje të substancave narkotike;

  • katёr (4) doza substancë të dyshuar narkotike lloji kokainë me peshë 2.076 gramë;

  • një (1) karikator me tre fishekë kalibër i panjohur;

  • para të gatshme në vlerё pesёqind (500) euro;

  • një veturë me targa vendore;

  • dy (2) telefona mobilë;

  • një (1) pistoletë ngjyrë e zezë pa karikator.

  Në lidhje me rastin personi i dyshuar është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe pas intervistimit të tij me urdhër të prokurorit i njëjti është ndaluar për 48 orë, thuhet në njoftimin e policisë. 

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark