×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Gjermani dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e kosovarit

  Insajderi
  10 August 2023 - 08:37

  Një gjerman është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një kosovari.

  Vendimi u mor të martën nga Gjykata e Freiburgut.

  Vrasja ka ndodhur në muajin janar në Freiburg-Betzenhausen , shkruajnë mediat gjermane përcjell Klankosova.tv

  Gjermani e kishte qëlluar në gjoks me armë zjarri kosovarin, i cili ishte i dashuri i ish-gruas së tij.

  Ngjarja e rëndë ndodhi në përballë banesës së gruas në Freiburg.

  Ndërkaq viktima vdiq në spital dhe u varros disa ditë më vonë në Kosovë.

  Në seancën gjyqësore ishin të pranishëm edhe familjarët e kosovarit, të cilët duartrokitën kur gjykata vendosi dënimin burg përjetë.

  Pas vendimit, avokati i të akuzuarit tha se do të ankohet.

  30-vjeçari gjerman dënimin e dëgjoi në heshtje, ndërkaq pasi kryetari i trupit gjykues e lexoi vendimin dhe arsyetimin e dënimit, ai u shtri përtokë dhe qante.

  Raportohet se i akuzuar kishte shkuar me veturë tek banesa e ish-gruas.

  Ai donte të shihte vajzën e tyre tetëvjeçare.

  Papritur ai ka nxjerrë revolen dhe e kishte qëlluar në kraharor (kosovarin), partnerin e ish-bashkëshortes së tij.

  Banorët e asaj lagje kanë pasur kritika për ekipet e shpëtimit.

  Thuhet se ata kanë mbërritur tek i plagosuri gjysmë orë pas policisë, por që këto akuza u mohuan nga autoritetet.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark