×
 • Insajderi Video
 • Fokus 1

  Humbi familjarët në Masakrën e Poklekut, Fadil Muqolli rrëfen si arriti të ruaj rrobat e tyre

  Insajderi
  25 April 2024 - 11:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  25 vite më parë brenda një shtëpie në Poklek të Drenasit, u masakruan 53 anëtarë të familjeve Muqolli, Elshani dhe Caraku, ku 23 nga ta ishin fëmijë.

  Fadil Muqolli, për Insajderin ka rrëfyer si arriti të ruaj rrobat që familjarët kishin veshur ditën e kobshme.

  “Këto janë rrobat që i kanë veshur me 17 prill. Janë në gjendjen qysh i kanë lanë ata. Unë jam kujdes për këtë vend veç pse unë kom pasë qejf sepse kam kujtime”, thotë ai.

  Për më shumë shikoni videon e plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark