×
 • Lajme
 • Insajderi

  Institucionet e nivelit qendror mbesin pa bukë, byrek e kifle

  Insajderi
  29 August 2022 - 10:52

  Një tender për bukë dhe produkte të tjera të brumit siç janë byrek, kifle etj, për nevojat e institucioneve qendrore është anuluar. Arsyeja sipas njoftimit zyrtar të Agjencisë Qendrore të Prokurimit, lidhet me mungesën e të interesuarve për të ofertuar.

  Agjencia Qendrore e Prokurimit Publik, ka njoftuar se ka anuluar aktivitetin tenderuese lidhur me tenderin për “Furnizim me bukë e brumëra tjerë”, për institucionet e nivelit qendror.

  Ky aktivitet prokurimi sipas njoftimit të AQP-së është bërë pasi që nuk është pranuar asnjë ofertues, shkruan Gazeta Insajderi.

  Nuk janë dhënë detaje rreth çmimit dhe se për në përshkrimin e specifikave thuhet se tenderi vlente për disa insitucione.

  “Vendi i dërgesës është Vendet e përcaktuara nga Institucionet e paraqitura në Aneksin 7. Gjatë realizimit të kontratës me kërkesën e ndonjë institucioni te nivelit Qendror AQP ruan të drejtën të shtoj atë institucion”.

  Në këtë tenderi është aplikuar procedura e hapur, me çmimin më të ulët, mirëpo nuk është lajmëruar asnjë ofertues, sipas njoftimit nga AQP.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark