×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Kurti pyetet në Shqipëri se pse e shmangu takimin me PD-në

  Insajderi
  26 March 2023 - 19:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar të dielën Shqipërinë ku është takuar me krerët e institucioneve, si dhe ish-presidentin shqiptar, Ilir Metën.

  Por, Kurti nuk pati takim me ndonjë prej përfaqësuesve të partisë më të madhe opozitare, Partisë Demokratike. Për këtë gjë Kurti është pyetur nga gazetarët.

  Kryeministri i Kosovës nuk pati ndonjë arsyeje konkrete. Ai tha se në vizitën e tij të radhës nuk përjashtohet mundësia që të takojë edhe të tjerë.

  “Unë kam takuar krerët e tri institucioneve dhe kam takuar ish-presidentin Meta që e kam informuar edhe më herët për procesin e dialogut. Kam takuar insticioneve shtetërore, nuk përjashtohet që në vizitën time të radhës do t’i takoj edhe të tjerët. E di që Tirana dhe Shqipëria tani ndodhet në ethet e fushatës dhe uroj që zgjedhjet të shkojnë sa më mirë dhe iu uroj sukses kandiatëve”, ka thënë Kurti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark