×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Kush më i shpejtë Audi apo BMW?

  Insajderi
  22 May 2024 - 16:36
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dy gjigandët e veturave Audi dhe BMW, së fundmi kanë bërë një garë mes vete.

  Prodhuesit gjermanë, me seritë e tyre sportive RS4 Avant dhe një M3 Touring, janë përballur për të sqaruar një dilemë për adhuruesit se “kush është më i shpejti?”.

  Kësaj pyetje ata i dhanë përgjigje në një pistë prej 1 mijë metrash.

  Audi RS 4 i ka 443 kuaj fuqi dhe përmban një motor V6 me dy turbo dhe një transmision automatik me tetë shpejtësi.

  Ndërkaq, M3 përmban një turbo të dyfishtë dhe fuqinë e merr në të katër rrotat.

  Siç shihet në video, gjërat për Audi vetëm përkeqësohen.

  Kjo pasi që në fillim të garës BMW merr një shpejtësi më të madhe dhe e mposht kundërshtarin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark