×
 • Sport
 • Sport

  Ky është momenti kur futbollisti spanjoll gati sa nuk ia nxjerr dorën nga vendi kundërshtarit

  Insajderi
  22 December 2023 - 14:05
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra e Real Sociedadit ka barazuar pa gol në ndeshjen e xhiros së 18’të në La Liga ndaj klubit të Cadizit.

  Kjo ndeshje u përcoll me tensione të shumta mes lojtarëve, ku në rrjete sociale njëri nga momente e takimit është bërë edhe viral.

  Bëhet fjalë për futbollistin japonez të Real Sociedadit, Kubo të cilin e zu ‘sherri’ me mesfushorin Alcarez të Cadizit.

  Alcarez duket në pamje që nuk arriti asesi ta ndaloi sulmuesin Kubo dhe vendoi ta kapte atë për dore.

  Rasti ndodhi në minuten e 85’të të takimit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark