×
 • Sport
 • Sport

  Lionel Messi bëhet lojtari me numrin më të madh të trofeve të fituar në botë

  Insajderi
  20 August 2023 - 18:28

  Lionel Messi është bërë lojtari me më së shumti trofe të fituar në historinë e futbollit pasi fitoi Kupën e Ligës në futbollin amerikan, trofeu ky numër 44 në karrierën e tij.

  Ky trofe bashkohet kabinetit pothuajse të tejmbushur, duke përfshirë 10 tituj të La Ligës, katër fitore në Ligën e Kampionëve, shtatë Copa Del Reys, tetë Superkupa të Spanjës, tre Kupa të Botës për Klube të FIFA-s, tre Superkupa UEFA, Kupën e Botës FIFA, Finalissima, Kupa e Amerikës, një Gold Olimpik, një Kupë Botërore U20, dy tituj të Ligue 1 dhe një Trophée de Champions.

  Leagues Cup është trofeu i tij i parë në tokën amerikane dhe vjen pak më shumë se një muaj që nga kalimi I tij në futbollin amerikan.

  Shtatë herë fituesi i Topit të Artë fitoi titullin e 44-të të karrierës brenda periudhës2004-2023. /KP/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark