×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Osmani për Masakrës së Korishës: Regjimi serb nuk kurseu as më të vegjlit

  Insajderi
  13 May 2023 - 14:09

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka kujtuar të vrarët në masakrën e Korishës.

  Ajo ka thënë se regjimi serb 24 vjet më parë nuk kurseu as fëmijët.

  “Egërsia e regjimit kriminal serb nuk i kurseu as më të vegjlit, jeta e të cilëve u fikë që në fillet e saj. Dhimbja dhe kujtimi për ta do të jenë gjithnjë me ne. Ata do të jenë përkujtues të rrugës së vështirë deri te liria sepse u vranë vetëm pse ishin shqiptarë. Drejtësia për ta është e domosdoshme”, është shprehur Osmani.

  “I paharruar qoftë kujtimi për ta dhe martirët që u bën guri themeltar i Republikës”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark