×
 • Sport
 • Sport

  Polici serb provokon kroatët rrugës për Kosovë

  Insajderi
  05 October 2023 - 15:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Mediumi kroat “24sata” ka shkruar se ka hasur në një provokim të policit serb në kufi.

  “Do të shkoni në Kosovë për një lojë? 

  Ha, kështu ndjehesh kur luan ato ligat qesharake, jo Champions League si ne!”, ka thënë me shaka polici serb, transmeton ky medium. 

  “Kemi vozitur pak më shumë se tetë orë nga Zagrebi në Prishtinë”, shkruan media kroate.

  Sot (18.45) do të zhvillohet ndeshja mes kampionit të Kosovës, Ballkanit të Therandës dhe kampionit kroat Dinamo e Zagrebit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark