×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Policia në kërkim të të dyshuarit për vrasjen në Klinë: Ia grabiti veturën një qytetari, iku në drejtim të Gurakocit

  Insajderi
  07 August 2023 - 22:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Tush Frrokaj po dyshohet se ka vrarë vjehrrin e tij, Anton Prela në një lokal në Klinë pasditen e së hënës.

  Anton Prela ka ndërruar jetë në Spitalin e Pejës pas plagëve të marra nga gjuajta me armë derisa i dyshuari për vrasjen e tij ndodhet në arrati.

  Frrokaj është shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës.

  Më poshtë njoftimi i Policisë së Kosovës:

  Humb jetёn njё person nga tё shtёnat me armё

  Pejë,  7 gusht 2023

  Më datë 07 gusht 2023, rreth orës 16:50, Policia është informuar se nё rrugën “ Leonard Palucaj”- Klinё, ka ndodhur njё gjuajtje me armё zjarri.

  Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje, aty ёshtё kuptuar se njё person ёshtё plagosur nga arma e zjarrit, i njëjti ёshtё dёrguar ne QKMF-Klinё, dhe mё pas nё Spitalin Rajonal nё Pejё, aty nga mjeku kujdestar ёshtё konstatuar vdekja e viktimёs.

  I dyshuari ёshtё arratisur nё drejtim tё panjohur dhe gjatё arratisjes i dyshuari nёn kёrrcёnimin e armёs nga njё qytetar ka grabitur veturen dhe ёshtё larguar nё drejtim tё Gurrakocit.

  Njёsitet relevante janё vёnё nё ndjekje tё pësonit tё dyshuar dhe me tё arritur nё fshatin Kosh-Istog, ёshtё gjetur vetura e braktisur ndёrsa personi i dyshuar ёshtё ende nё kёrkim policor.

  Me vendim tё prokurorit tё shtetit trupi i pajetё i viktimёs dёrgohet ne institutin e mjekёsisё ligjore nё Prishtinё pёr obduksion.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark