×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shpërthime të fuqishme në urën e Krimesë, ndalet qarkullimi

  Insajderi
  12 August 2023 - 17:27

  Në rrjetet sociale kanë filluar të shfaqen disa video amatore, që pretendohet se shfaqin shpërthime të fuqishme në rajonin Kerch në Krimenë e aneksuar nga Rusia.

  Aty gjendet ura që lidhë gadishullin me Rusinë, kurse autoritetet ruse bëjnë të ditur se kanë ndaluar trafikun në këtë urë, transmeton Telegrafi.

  Në anën tjetër, autoritetet e vendosura nga rusët pas aneksimit nga Ukraina, kanë njoftuar se në afërsi të urës së Krimesë janë rrëzuar dy dronë.

  Madje pretendojnë se nuk është dëmtuar ura dhe se është ndalur përkohësisht qarkullimi në të.

  Kjo nuk është hera e parë që kjo urë është cak i sulmeve ukrainase, të cilët janë zotuar se do ta rikthejnë këtë territor që u aneksuar nga Rusia mbi 10 vite më parë. /Telegrafi/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark