21:09 - 25 Qershor 2022

Mbi 50 mijë euro para të padeklaruara dhe ari në vlerë 10 mijë euro, raportohet se i janë vjedhur deputetit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta

Për këtë ngjarje të çuditshme, ka reaguar edhe gazetari Valon Syla.

“O Mirsad Shkreta, po vëlla me pas sti len 50 mijë euro te shtëpia, e le mo baxhanaku”, shkroi Syla në Facebook.

“Po qysh lihen 50 mijë euro kesh në shtëpi?”

Për më tepër, këtë shumë të parave deputeti i Vetëvendosjes nuk e pati të deklaruar në AKK.