×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Chelsea arrin marrëveshje me Brighton për portierin Robert Sanchez

  Insajderi
  03 August 2023 - 17:31

  Chelsea ka arritur marrëveshje me Brightonin për transferimin e portierit, Robert Sanchez.

  Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, transferimi i Sanchez do t’i kushtojë Chelseat afro 24 milionë euro, ndërsa pesë milionë euro të tjera do të jenë në formë të bonuseve.

  Ndërkaq, Chelsea ka arritur akordin personal me Sanchez për një kontratë afatgjate.

  Në anën tjetër, portieri amerikan, Gabriel Slonina do të largohet nga Chelsea dhe do të dërgohet në huazim. /kp

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark