×
 • Sport
 • Sport

  Bayern Munich fiton me përmbysje kundër Copenhagen

  Insajderi
  03 October 2023 - 23:05

  Bayern Munichi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në Ligën e Kampionëve.

  Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel fitoi sonte në udhëtim ndaj Copenhagen, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë në Grupin A.

  Ndeshja e zhvilluar në “Parken Stadium” përfundoi me rezultatin 1:2.

  Jamal Musiala (67’) dhe Mathys Tel (83’) shënuan golat e fitores për “Bavarezët”.

  Lukas Lerager (56’) e shënoi golin e vetëm për vendasit.

  Bayern Munichi pas kësaj fitore ka gjashtë pikë dhe prin në grup.

  Copenhagen renditet në pozitën e tretë me vetëm një pikë. /Gazeta Express/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark